Булінг (наказ)
Новобілярський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Лиманської районної ради Одеської області
наказ
від 03.09.2020 № 51 - ОД
Про створення комісії
з розгляду випадків булінгу у НВК
На виконання Закону України № 8584 від 18.12.2018р «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», відповідно до методичних рекомендацій Міністерства освіти, науки та молоді, з метою виявлення та протидії булінгу серед учасників освітнього процесу, швидкого реагування на такі випадки,
НАКАЗУЮ:
1.Створити комісію з розгляду випадків булінгу серед учасників освітнього процесу у такому складі:
Голова комісії – Цигульська Л.О. – директор шк;
Секретар комісії –Пігуль В.В. – вч.укр.мови;
Члени комісії: заступник директора з НВрСінчук С.А., вчитель початкових класів – Костенюк І.П., класний керівник – Трофимова Н.О., Захарова В.О.- медична сестра;
2.У випадках скликання комісії до її роботи залучати батьків, чиї діти причетні до випадків булінгу.
3. Засідання комісії проводити у випадку письмової заяви директору школи.
4. З метою профілактики проявів негативної поведінки учнів, чиї дії у майбутньому можуть кваліфікуватися як булінг, невідкладно скликати засідання комісії та залучати батьків учнів до її засідань.
4. До роботи комісії залучати уповноважених осіб Національної поліції України та Служби у справах дітей.
5. Класним керівникам постійно проводити роз’яснювальну роботу з учнями та батьками щодо їх відповідальності за дії, які прирівнюються до булінгу.
6. Довести до відома усіх педагогічних працівників про персональну відповідальність за випадки булінгу з їх боку чи спробу вчинення таких випадків зі сторонни учнів чи колег по роботі.
7. З даним наказом ознайомити усіх педагогічних працівників, учнів та їх батьків.
8. Копію даного наказу розмістити на офіційному сайті школи.
9. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Директор НВК Л.О.Цигульська
З наказом ознайомлені:
Сінчук С.А. Костенюк І.П.
Трофимова Н.О. Гайдук Н.В.
Мозгова В.М. Пігуль В.В.
Ангелова П.Ф. Бондар Т.Ю.
Цигульська Л.О. Крохмалюк Л.М.
Плющ Н.А. Захарова В.О.
Що таке "булінг" та чому про нього треба знати всім
Булінг - це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи,
з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.
Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.
Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.
Як зрозуміти, що дитина є жертвою булінгу
- Діти, які страждають від булінгу, можуть не хотіти йти до школи або ж можуть плакати, вигадувати хворобу у шкільні дні.
- Вони не беруть участь у спільній класній діяльності, соціальних заходах.
- Часто у дитини змінюється поведінка: вона усамітнюється, поводить себе незвичайно.
- Дитина починає губити гроші або речі, приходить додому у порваному одязі чи з поламаними речами. Коли ви її запитуєте, що трапилося - не можуть реалістичо пояснити.
- Може почати говорити про те, що кине школу, пропускає заходи, в яких приймають участь інші учні.
- Відсутність контакту з однолітками: немає друзів, зідзвонювань, не ведеться переписка у соцмережах, похід до школи і повернення звідти наодинці, немає у кого запитати домашнє завдання.
- Психосоматичні ознаки: часті хвороби, наприклад, ломота в тілі, болі в животі, вірусні інфекції.
- Обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті.
- Бажання іти до школи іншою дорогою, аніж та, якою йдуть усі інші діти.
Скільки дітей страждають від булінгу
За статистикою, 80% українських дітей піддаються цькуванням, навіть не усвідомлюючи цього. В усіх соціальних системах завжди є лідер, середня група і так званий «вигнанець».
У початковій школі діти ще не займаються жорстким булінгом, але вже можуть бути непривітними до інших. Щойно вчитель починає вибудовувати систему конкуренції та пріоритетів — діти починають один одного травити. А справжній булінг почнеться у середній школі — з 10-11 років — вік входження у підліткову кризу.
Обов’язок шкільного психолога, вчителя — виявити лідера, схильного ініціювати цькування інших проводити, вести з ним дружні бесіди, виробляючи толерантність.
Дізнатись більше можна тут:
http://llt.multycourse.com.ua/ua/page/22/103